swiadectwa-energetyczne-online.pl

Nowe prawo już obowiązuje!

Świadectwo energetyczne lokalu – nowe prawo już obowiązuje!

 

W dniu 28 kwietnia 2023 roku weszło w życie nowe prawo dotyczącego świadectw energetycznych mieszkań i domów. Według nowych przepisów, każdy właściciel mieszkania, który chce sprzedać lub wynająć swoje mieszkanie, musi posiadać świadectwo energetyczne.

Nowe przepisy wprowadzają szereg zmian, które mają na celu poprawienie jakości świadectw energetycznych oraz zwiększenie ich przejrzystości. Jedną z najważniejszych zmian jest obowiązek posiadania świadectwa energetycznego dla każdego mieszkania, które jest wystawiane na sprzedaż lub wynajem. Bez niego nie będzie możliwe podpisanie umowy sprzedaży lub najmu.

Właściciele mieszkań muszą pamiętać, że nowe przepisy nakładają na nich obowiązek aktualizowania świadectw energetycznych co 10 lat lub w przypadku dokonania znaczących zmian w budynku. To oznacza, że jeśli dokonają oni remontu lub modernizacji, będą musieli zaktualizować świadectwo energetyczne.

W przypadku braku świadectwa energetycznego lub jego nieprawidłowego wystawienia, właściciel mieszkania będzie narażony na karę finansową. Wysokość kary zależy od konkretnych okoliczności, jednak może wynosić nawet do kilku tysięcy złotych.

 

Świadectwo energetyczne mieszkania można zamówić na naszej stronie:

https://swiadectwa-energetyczne-online.pl/produkt/swiadectwo-energetyczne-mieszkania/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *